WSPIERA NAS

ALINA WIERZCHOWSKA 

Alina Stypuła-Wierzchowska . . . Chorzowianka

Absolwentka Sztuk Pięknych. Członek Stowarzyszenia Chorzowskich Artystów Plastyków. Po ukończeniu studiów podjęła pracę w agencji reklamowej.  Z powodzeniem godzi pracę zawodową z twórczością artystyczną i życiem rodzinnym. Mówi się, że przyzwyczaiła się do traktowania własnej twórczości jak hobby. Może się w niej w pełni wyrazić, nie oglądając się na mody i nurty sterujące rynkiem sztuki.
Daje mi to poczucie pełnej twórczej wolności i pozwala na dowartościowanie wewnętrzne – stwierdza . Sztuka jest dla mnie formą dialogu z samą sobą, światem refleksji – uzupełnia.
Najbliższą naturze artystki formą wypowiedzi jest monochromatyczna grafika. Woli czerń i biel od ostrego blasku barw. W rysowaniu skupia się na detalu, co wymaga cierpliwości i czasu, którego zapracowanej matce i żonie często zwyczajnie brakuje. Mimo przeszkód jakie niesie codzienność nie chce zrezygnować z siebie, jako artystki. Gdy sięga po kartkę, piórko i słoiczek z tuszem odrywa się od problemów codzienności, otwiera drzwi do zupełnie innego świata . . . Ma w sobie ogromne pokłady ciepła , optymizmu i zawsze uśmiech na twarzy! Swoją niezwykłą mocą i twórczością bezinteresownie dzieli się z nami.
GRAFIK

tworzy grafiki na koszulki i gadżety

poznaj także inne moce 

7

BEATA WALETKO

OSOBA PRYWATNA

a

MIEJSCE DLA CIEBIE

TY TEŻ MOŻESZ ZNALEŹĆ SIĘ W TYM MIEJSCU, DZIĘKI POMAGANU!